Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Strona główna O pielgrzymce Życie na pielgrzymce
Życie na pielgrzymce
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Życie na szlaku pielgrzymki to nie tylko marsz, jak mógłby pomyśleć ktoś, kto w tym roku na pielgrzymkę wybiera się po raz pierwszy.

Pielgrzymka ma charakter pokutny, nie oznacza to, że zakazany jest śmiech czy rozmowy. Idąc w pielgrzymce śpiewamy, klaszczemy, ubieramy się kolorowo, niesiemy kwiaty. Charakter pokutny odnosi się właściwie do sensu pielgrzymowania, czyli do niesienia intencji, często jako pokuty za złe uczynki nasze lub naszych bliźnich. Inni pielgrzymują w podziękowaniu za otrzymane łaski a wielu a takie łaski pielgrzymując prosi.

Dzień pielgrzyma zaczyna się rano, tylko czasem wcześnie rano. Na szlak wychodzimy po śniadaniu ok godz. 8.00. Do miejsca noclegu dochodzimy pod wieczór. Pielgrzymi idą w kilku kolorowych grupach. Centrum każdego dnia jest Msza św. przygotowana kolejno przez poszczególne grupy. Podczas marszu wysłuchujemy codziennie innej konferencji, odmawiamy różaniec, śpiewamy Godzinki, pozostały czas grupa wypełnia we własnym zakresie, śpiewając, dzieląc się swoimi odczuciami, świadectwem. Każda grupa ma swojego księdza przewodnika. W okolicy południa podczas przerwy każdego dnia spożywamy obiad - zupę z naszej kuchni, nabierając sił na dalsze etapy. Na koniec każdego dnia, już po zakwaterowaniu przychodzimy do lokalnego kościoła na wieczornicę, także przygotowaną prze grupy. Są to spotkania modlitewne wypełnione słowem i muzyką. Na te spotkania zapraszamy naszych gospodarzy. W ten sposób toczy się życie pielgrzyma.

 

Komentarze 

 
+2 #1 Stanisława 2013-07-03 16:49
Szczęść Boże.Idę już 5-ty raz do naszej Królowej i Pani mojego serca . Chciałabym aby każdy choć raz poszedł w pielgrzymkę.Przeżycie niesamowite,pra wdziwe rekolekcje.Niezależnie od wieku.Przecież jesteśmy tylko pielgrzymami na tej ziemi.Miłość do Boga i drugiego człowieka można doświadczyć na każdym kroku .Zachęcam bardzo i to bardzo choć a przekonasz się sam lub sama .Zmęczenie tu nie ma żadnego znaczenia, szybko przechodzi.Jeśli dojdziesz na Jasną Górę to łzy same cisną się do oczu z wdzięczności i miłości do Matki naszej,i żal że pielgrzymka się już skończyła. Z tęsknotą czeka się na następny rok.Szczęść Boże na pielgrzymim szlaku.
Cytować
 

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2019

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2019

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic