Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Strona główna Pielgrzymka 2010 Sytuacja powodziowa na szlaku naszej pielgrzymki
Sytuacja powodziowa na szlaku naszej pielgrzymki
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
sobota, 12 czerwca 2010

Sytuacja powodziowa na szlaku pielgrzymkiWiele miast i mniejszych miejscowości ucierpiało podczas tegorocznej powodzi. Trasa naszej pielgrzymki przebiega jednak w większości po terenach oddalonych od większych rzek, które mogłyby stanowić zagrożenie. Tegoroczna powódź dotknęła jednak kilka punktów naszej trasy.


Ścinawa, miasto gdzie w drugim dniu pielgrzymki przeżywać będziemy Mszę świętą, została dotknięta przez wielką wodę. Dzięki ogromowi pracy włożonej w walkę z powodzą miasto ograniczyło skutki przekroczenia poziomu wody na Odrze.

Kolejną miejscowością, która musiała zmagać się ze skutkami wody była miejscowość Tarchalice, to miejsce na trasie gdzie zjemy obiad w drugim dniu. Miejscowość położona jest bardzo blisko koryta Odry.

Następne miejsce gdzie toczyła się walka z wodą to Bierutów - miasto gdzie nocujemy w połowie pielgrzymki. Tu niewielka na co dzień rzeczka rozlała się w pobliżu miejsca gdzie staje nasza baza. Zostało zalanych tam kilka domów stojących w pobliżu koryta rzeki. Główna część miasta nie została dotknięta przez wielką wodę.

Miejscowość Budzów także została podtopiona, ale skutki wody nie będą tak uciążliwe jak w wielu innych miejscach w Polsce.

Poza tymi miejscami reszta trasy nie odczuła bezpośrednio skutków tegorocznej powodzi, w związku z tym w żaden sposób powódź nie wpłynie na organizację i przebieg pielgrzymki.

 
PodobneNajnowsze

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2019

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2019

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic