Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Facebook

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
7 sierpnia 2017
(19 głosów, średnia ocena 3.26 na 5)
poniedziałek, 07 sierpnia 2017

7 sierpnia - 6 dzieńDziś w trasie od 7.30. Nasze kroki kierujemy w stronę Namysłowa, tu osiem lat temu w czasie pielgrzymki dwie pary zawarły związek małżeński, liczymy na jubileuszowe cukierki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SZÓSTEGO DNIA PIELGRZYMKI

Pierwszy odpoczynek we wsi Młokicie. Dziś za liturgię odpowiada grupa biało niebieska, ta grupa także idzie na czele pielgrzymki. Pielgrzymi tej grupy idąc często śpiewają "dwa kolory się spotkały, wpierw niebieski, potem biały , tak powstała sami wiecie najpiękniejsza grupa z wszystkich grup, grupa biało-niebieska". Grupa jest niezwykle zgrana, nic w tym dziwnego, wszak idą najdłużej bo już od samego Jasienia pod przewodnictwem ks. Szymona Kluja.

Nocujemy dziś w dwóch miejscowościach Rychnów i Kamienna, tam wieczorem spotkania modlitewne.

W Kamiennej od lat jedna z grup nocuje w DPS-ie, gdzie pielgrzymi są niezwykle wyczekiwanymi przez pensjonariuszy gośćmi. Od wielu lat jest to jedno z najbardziej wzruszających miejsc gdzie można przenocować. Sprawowana jest tu Msza św. a spotkanie kończy się odwiedzinami w pokojach osób leżących, niezdolnych do uczestnictwa we Mszy św. To wspaniały czas dla młodych, którzy w ten wieczór spotykają się z ludzką starością i bezsilnością, mogą wówczas docenić swoje życie i dostrzec, że obtarcia czy pęcherze na nogach to naprawdę niewielkie problemy. Część osób nocuje także w szkole w Kamiennej.

 
PodobneNajnowsze

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2017

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2017

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic