Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Facebook

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
12 sierpnia 2017
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
piątek, 11 sierpnia 2017

12 sierpnia - 11 dzieńJesteśmy !!!! Wcześnie rano – bo już o 5.20, z miejscowości Borowe, pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy. Niecałą godzinę po nich wyruszyła grupa z Wręczycy Wielkiej. Do pielgrzymów, którzy szli od początku, dołączyły osoby, które przyjechały na ostatni etap pielgrzymki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z JEDENASTEGO DNIA PIELGRZYMKI


Cztery grupy naszej pielgrzymki zostały, „zasilone” przyjezdnymi. Około 9.00 dotarliśmy pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie. Podczas tego ponad godzinnego postoju, trwały ostatnie przygotowania do wejścia na Jasną Górę oraz sesje zdjęciowe na schodach kościoła. Tradycja musi być!

Przed godziną 11.00, Aleją Najświętszej Maryi Panny, pielgrzymi przyszli przed klasztor jasnogórski. Widać było łzy wzruszenia, już dziś nie bolą nogi, nie czujemy zmęczenia, przeciwnie czujemy moc i siłę wielkiej radości i satysfakcji z osiągniętego celu.

Na Jasnej Górze odbyło się przedstawienie grup. Poza naszą pielgrzymką na Jasną Górę wchodzą także inni pielgrzymi. Po powitaniu wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie był czas na zwiedzanie Jasnej Góry, posiłek i pożegnania.

37 Piesza Pielgrzymka Głogowska dobiegła końca i przeszła do historii. Z jednej strony odczuwa się radość z dojścia przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski, a z drugiej smutek, że tak wspaniały czas pielgrzymki oraz atmosfera już kończą się. Wkrótce będzie czas na podziękowania i spotkania popielgrzymkowe.

 
PodobneNajnowsze

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2017

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2017

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic