Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Strona główna Pielgrzymka duchowa
Pielgrzymka duchowa 2018
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

Drogi Bracie i Siostro!

Zapraszamy także na pielgrzymi szlak przez duchowe uczestnictwo.

Wiemy jak wielkie pragnienie znajduje się w Twoim sercu, wiemy także, że z różnych powodów (wiek, choroba, praca, małe dziecko ...) nie możesz podjąć pątniczego trudu. Pamiętamy o Tobie, ale nie ukrywamy, że również liczymy na Ciebie i potrzebujemy Twojej pomocy. Pamiętaj o nas w swoich modlitwach. Ofiaruj trud codziennego dnia także w tych intencjach, w których my modlimy się w czasie pielgrzymowania. Spotkajmy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech wspólnota modlitwy wyzwala w nas miłość do Boga, który jest Ojcem, a jednocześnie niech będzie łącznikiem między nami.

W duchowej pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach 2 - 12 sierpnia:

  • będzie codziennie (w miarę możliwości) uczestniczył w Eucharystii,
  • codziennie odmówi część Różańca św. lub inną modlitwę,
  • każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną,
  • codziennie odmówi modlitwę pielgrzyma.

Każdego dnia Pielgrzymowania odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej. Indywidualne intencje są także przedstawiane podczas modlitwy różańcowej w trakcje drogi.


Jak zostać duchowym pielgrzymem?

Zgłoś się do parafii która prowadzi zapisy na pielgrzymkę, tam otrzymasz kartę duchowego pielgrzyma. Na jednej ze stron napiszesz swą intencję i adres, stronę tą zostawisz księdzu, który zabierze ją na pielgrzymi szlak aby wraz z grupą polecać Twoją intencję Maryi.

Jest wiele osób które z przyczyn materialnych nie mogą pokryć kosztów pielgrzymki, będąc duchowym pielgrzymem masz szansę wesprzeć choć jednego z nich.

Jeśli chcesz być duchowym pielgrzymem a Twoja parafia nie prowadzi zapisów lub mieszkasz daleko od Głogowa skontaktuj się z sekretariatem:


Modlitwa Pielgrzyma:


Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico.

W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji (wymienić intencję).

Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii.

Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc św. Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego.

A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebiańskiej Ojczyzny.

Amen.

 

Komentarze 

 
0 #1 Malgosia 2016-07-08 13:56
Prosze o modlitwe w intencji mojego meza Krzysia o uwolnienie od ducha alkoholizmu, kłamstwa oraz o postawienie Jezusa w centrum swojego życia. Prosze rownież o laske wiary i modlitwy dla niego. O wypełnienie woli Bożej w życiu moich dzieci Julii Filipa i Jasia. O milosc i jednosc w rodzinie. Bóg zapłać. Błogosławieństw a dla wszystkich pielgrzymującyc h życzę.
Szczęść Boże.
Malgorzata
Cytować
 

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2019

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2019

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic