Szukaj

Ile jeszcze zostało?

Facebook

Kto jest on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Strona główna Pielgrzymka duchowa
Pielgrzymka duchowa 2016
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

Drogi Bracie i Siostro!

Zapraszamy także na pielgrzymi szlak przez duchowe uczestnictwo.

Wiemy jak wielkie pragnienie znajduje się w Twoim sercu, wiemy także, że z różnych powodów (wiek, choroba, praca, małe dziecko ...) nie możesz podjąć pątniczego trudu. Pamiętamy o Tobie, ale nie ukrywamy, że również liczymy na Ciebie i potrzebujemy Twojej pomocy. Pamiętaj o nas w swoich modlitwach. Ofiaruj trud codziennego dnia także w tych intencjach, w których my modlimy się w czasie pielgrzymowania. Spotkajmy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech wspólnota modlitwy wyzwala w nas miłość do Boga, który jest Ojcem, a jednocześnie niech będzie łącznikiem między nami.

W duchowej pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach 2 - 12 sierpnia:

  • będzie codziennie (w miarę możliwości) uczestniczył w Eucharystii,
  • codziennie odmówi część Różańca św. lub inną modlitwę,
  • każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną,
  • codziennie odmówi modlitwę pielgrzyma.

Każdego dnia Pielgrzymowania odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej. Indywidualne intencje są także przedstawiane podczas modlitwy różańcowej w trakcje drogi.

Karta duchowego  pielgrzyma

Karta duchowego pielgrzyma


Jak zostać duchowym pielgrzymem?

Zgłoś się do parafii która prowadzi zapisy na pielgrzymkę, tam otrzymasz kartę duchowego pielgrzyma. Na jednej ze stron napiszesz swą intencję i adres, stronę tą zostawisz księdzu, który zabierze ją na pielgrzymi szlak aby wraz z grupą polecać Twoją intencję Maryi.

Jest wiele osób które z przyczyn materialnych nie mogą pokryć kosztów pielgrzymki, będąc duchowym pielgrzymem masz szansę wesprzeć choć jednego z nich.

Jeśli chcesz być duchowym pielgrzymem a Twoja parafia nie prowadzi zapisów lub mieszkasz daleko od Głogowa skontaktuj się z sekretariatem:


Modlitwa Pielgrzyma:


Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico.

W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji (wymienić intencję).

Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii.

Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc św. Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego.

A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebiańskiej Ojczyzny.

Amen.

 

Komentarze 

 
0 #1 Malgosia 2016-07-08 13:56
Prosze o modlitwe w intencji mojego meza Krzysia o uwolnienie od ducha alkoholizmu, kłamstwa oraz o postawienie Jezusa w centrum swojego życia. Prosze rownież o laske wiary i modlitwy dla niego. O wypełnienie woli Bożej w życiu moich dzieci Julii Filipa i Jasia. O milosc i jednosc w rodzinie. Bóg zapłać. Błogosławieństw a dla wszystkich pielgrzymującyc h życzę.
Szczęść Boże.
Malgorzata
Cytować
 

Sonda

Na jakiej pielgrzymce już byłeś?
 

Losowe zdjęcie

Plakat A. D. 2017

Plakat Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej 2017

Partnerzy

Rowerowa Pielgrzymka Głogowska

Malach

Ideal

Życie Parafii

Atletic