Piesza Pielgrzymka Głogowska

Aktualności

1 września

Dzisiaj 1 września. W naszym kraju jest do dzień szczególny. Po pierwsze jest dzień, w którym uczniowie i nauczyciele rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji wszystkim naszym pielgrzymom-uczniom i pielgrzymom-nauczycielom życzymy powodzenia w nowym roku, aby Duch Święty wspierał was w pracy i nauce, a Najświętsza Panienka czuwała nad waszym zdrowiem w tych trudnych czasach pandemii.

Dzisiaj także 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. O 4:40 niemiecka Luftwaffe zbombardowała Wieluń, niszcząc budynki cywilne takie jak domy kościoły i szpitale. O godz. 4:45 pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał polskiej placówki na Westerplatte. Tego dnia rozpoczęła się 36. dniowa obrona Państwa Polskiego. Tego dnia rozpoczęło się najbardziej bestialskie 6 lat w historii świata. Tego dnia na świat wylała się fala nazizmu, która doprowadziła do śmierci dziesiątek milionów ludzi.

W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej, o tych wszystkich którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Ale nie zapominajmy także o naszych dzieciach i naszej młodzieży, bo tak jak śpiewamy w jednej z pieśni: „Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat”. To od nich zależy, czy takie zło jak te, które zaczęło się we wrześniu 1939 r., znowu się nie powtórzy… Prośmy dla nich o dary Ducha Świętego, aby potrafili w swoim życiu odróżnić dobro od zła…