Piesza Pielgrzymka Głogowska

Informacje

Pielgrzymka w trakcie roku

Pielgrzymka Głogowska żyje także w trakcje roku. Każdy wie, że do 12 sierpnia wędrujemy do Częstochowy, ale warto powiedzieć, że w ciągu roku jest wiele innych okazji do spotkania. We wrześniu z Głogowa tradycyjnie idzie pielgrzymka do Grodowca. W tej pielgrzymce uczestniczą także pielgrzymi ze Szprotawy, Kożuchowa oraz wielu tych, którzy w sierpniu wędrowali na Jasną Górę.

Kolejna okazja do wspólnego spotkania to Diecezjalne Dni Młodych, gdzie młodzież może poznać atmosferę, która towarzyszy pielgrzymce. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę także jest czasem na podjęcie decyzji o sierpniowym pielgrzymowaniu. Wielu prosząc Matkę Bożą o wsparcie w okresie matury, w sierpniu po prostu musi pójść za doznaną pomoc podziękować.

W maju ponownie zapraszamy do Głogowa, z tym że w nocy! Nocna pielgrzymka do Jutrzenki Nadziei do Grodowca na powitanie Maryjnego miesiąca maja wyrusza o północy w ostatni dzień kwietnia. W tym czasie także osoby dorosłe już planują urlop na pielgrzymkę. Osoby zaangażowane w przygotowanie, organizację już od tego czasu z wielkim zaangażowaniem realizują swoje zadania. Służby porządkowe wyjeżdżają na szkolenia, aby zgodnie z zapisami prawa bezpiecznie prowadzić swoje grupy.

Początek lipca to czas kiedy w parafiach ruszają zapisy na pielgrzymkę, planujemy spotkanie informacyjne przedpielgrzymkowe. Oficjalne rozpoczęcie Pielgrzymki Głogowskiej ma miejsce 1 sierpnia w kościele NMP Królowej Polski w Głogowie.

Jak widać nasza pielgrzymka żyje cały rok.