Piesza Pielgrzymka Głogowska

39. PPG,  Aktualności

Przygotowania na szlak

Wkrótce zaczniemy się pakować, zasadniczym problemem jest to czy na pielgrzymkę lepsza będzie torba na kółkach, czy plecak. Czapka czy kapelusz,  sandały czy buty sportowe a może trekkingowe?

“Od kilku lat uczestniczę w pielgrzymce i zawsze pakuję się w plecak, jest on bardziej poręczy, ma więcej schowków i ręce mam zawsze wolne,”. – powiedział nam Jakub pielgrzym z grupy niebieskiej.

“Jeśli buty to tylko dobre sandały oraz grube wygodne skaprety” – Ania z Grupy Biało – Zielono – Białej.

“To będzie moja 6 pielgrzymka i zdecydowanie czapka z daszkiem, kapelusz może zwiać podmuch z przejeżdżającego obok auta ciężarowego” – Tomek z grupy czerwonej

Uwaga organizacyjna – zarówno plecak jak i torba, zawsze musi być oznaczona kolorem grupy. Ułatwia to przewóz bagażu we właściwe miejsce. Oznaczamy poprzez przywiązanie kawałka tkaniny w kolorze grupy do naszego bagażu. Można także podpisać bagaż. W trakcie dnia bagaż główny jest na samochodzie ciężarowym, nie ma możliwości korzystania z niego, dlatego ważne aby mieć przy sobie mały plecak, w którym będą dokumenty, coś do picia, ewentualnie płaszcz przeciwdeszczowy, śpiewnik, zapasowe skarpetki i nakrycie głowy. Pamiętajmy, że torba na kółkach może się zniszczyć i jest trudna do przewozu mniejszymi pojazdami.