Piesza Pielgrzymka Głogowska

42. PPG,  Aktualności

Zaplanuj urlop na 42. Pieszą Pielgrzymkę Głogowską!

W dniach 2-12 sierpnia 2022, już po raz 42 na Jasną Górę wyruszy Piesza Pielgrzymka Głogowska. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy pielgrzymowali już nie jeden raz, jak i do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w pielgrzymce.

Wszelkie zapisy, przygotowania i spotkania informacyjne ruszą tradycyjne na przełomie maja i czerwca ale już dzisiaj pragniemy was poinformować, że 42. Piesza Pielgrzymka Głogowska w 2022 r. wyruszy na Jasną Górę. W tym momencie, dzięki informacją płynącym od naszych rządzących i świata medycynym, możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość i liczyć, że w tym roku nasze pielgrzymowanie będzie przebiegać w warunkach takich jak przed pandemią wirusa SARS-COV-2. Jednakże gdyby to nie było możliwe, będziemy przestrzegać wszelkich obostrzeń sanitarnych przewidzianych przez rządzących, jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Niezdecydowanych zachęcamy do odkrywania pielgrzymiego świata poprzez materiały w naszej stronie, a także kierowania do nas pytań w mediach społecznościowych. A wszystkich współbraci pielgrzymkowych zachęcam do promowania pielgrzymki wśród znajomych. Zaprośmy na wspólny szlak naszych bliskich. Odezwijmy się szczególnie do tych, którzy stoją w trudnym życiowym momencie, bo jak już się wszyscy nauczyliśmy wędrówka do Tronu Matki rozwiązuje wiele naszych ziemskich problemów.

Prosimy także o modlitwę za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i Św. Jakuba, patrona pielgrzymów, w intencji naszego pielgrzymowania, aby jak co roku, zakończyło się szczęśliwie u Tronu Pani Jasnogórskiej.

Do zobaczenia na szlaku!
Szczęść Boże